Kaip išsirinkti dviratį?
Jei nusprendėte įsigyti dviratį arba pasikeisti senąjį, tuomet turbūt jau spėjote pasimesti prekyviečių siūlomame asortimente. Dviratis – ekologiška transporto priemonė, kurią teisingai išsirinkus jums nereikės išleisti galybės pinigų jos priežiūrai ir taisymui. Tereikia sau atsakyti į kelis elementarius klausimus ir drąsiai žygiuoti į parduotuvę.
Kam man reikia dviračio?
Galbūt Jums dviračio tereikia romantiškiems pasivažinėjimams miško takeliu ir vieną kartą per savaitę? O gal nusprendėte užsiimti profesionaliu dviračių sportu ar norite universalaus varianto, kurį galėtų naudoti ir kiti šeimos nariai. Prieš renkantis dviratį sau turite atsakyti kam naudosite dviratį ir kaip dažnai tai darysite. Nuo to priklauso ir pinigų suma, kurią teks išleisti, ir vieta, kurioje teks ieškoti savo naujojo pirkinio.
Kur pirkti dviratį?
Jei norite tikrai įsigyti dviratį, o ne jo maketą, tuomet jums reikėtų ignoruoti įvairiausias universalines parduotuves ar turgus, kuriuose dviračiai sustatyti šalia skalbimo miltelių ar pliušinių žaislų. Ne paslaptis, kad geriausia dviratį pirkti specializuotose parduotuvėse. Jose taip pat galėsite gauti ir konsultaciją apie Jums labiausiai tinkantį dviratį.
Ką lemia dviračio kaina?
Pagal dviračio kainą galite suprasti ar tai kokybiškas daiktas. Tiesa, nereikėtų orientuotis vien į kainą, svarbu atkreipti dėmesį ir į jo gamintojus. Jei firma užsiima dviračių gaminimu ne vieną dešimtmetį, tuomet galite tikėtis, kad dviratis nesubyrės po pirmojo mėnesio. Jei pastebite ant dviračio įvairius ryškiaspalvius lipdukus ar rėkiančius užrašus „Super" „Double Power" ir panašius, tuomet labai gali būti, kad tai tik pigi kopija. Pagalvokite, ar nors viena save gerbianti įmonė skelbsis gaminanti „super" daiktus ir savo gaminio įvaizdį supaprastins iki blizgančių lipdukų? Todėl, jei norite tikrai kokybiško dviračio, jums teks išleisti bent jau šešis šimtus litų.
Koks dviratis man tinkamas?
Dviratį turite atsakingai rinktis pagal savo ūgį ir svorį. Tai daug svarbiau nei iš kokios medžiagos jis pagamintas ir kokia jo komplektacija. Todėl parduotuvėje nebijokite dviračių išbandyti. Nėra vienos aiškios formulės kaip galima tiksliai paskaičiuoti, koks dviratis Jums tinkamas. Dviračio tinkamumas labai individualus dalykas, nes nors ir būdami vienodo svorio ir ūgio, turime skirtingus laikysenos įpročius, rankų ilgį ir,svarbiausia, važiavimo stilių. Rinkdamasis tą vienintelį – turite būti įsitikinęs, kad ant sėdynės jausitės patogiai ir visiškai kontroliuosite važiavimą.
Kokių būna dviračių?
Dviračius paprastai suklasifikuoti būtų galima į kalnų, sportinius, kelioninius ir miesto.
Kalnų dviračiai tinkami važinėtis ir vaikams, ir senjorams. Ir jie nėra tokie brangūs, kaip gali atrodyti. Tačiau jie turi vieną trūkumą – ilgose kelionėse lėtai važiuoja. Jie pritaikyti važinėtis nelygiais keliais, o asfaltas jiems tarsi priešas, nes mažina jų pajėgumą. Tuo tarpu, sportiniai dviračiai yra skirti lenktynėms, jie brangūs ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Šie skirti dviračių sportu užsiimantiems profesionalams. Visai kitokie yra vadinamieji miesto dviračiai, kurie pritaikyti važinėti mieste sąlyginai nedideliais atstumais. Jų būna ir vyriškų, ir moteriškų. Tiesa, ilgoms distancijoms jie nėra tinkami, nes yra pernelyg sunkūs. Važiuoti į turistines keliones skirti kelioniniai dviračiai, kurie turi aštuoniolika ar dvidešimt vieną pavarą. Tokie dviračiai komplektuojami su bagažine, turi purvasaugius, žibintus ir yra tinkami naudoti kasdien. Kelioninį dviratį galite įsigyti mažiausiai už 700 Lt. , o jei norite tikrai gero – teks sumokėti ir daugiau.
Kas dar svarbu renkantis dviratį?
Aišku, kad kaina gali padėti nustatyti dviračio kokybę, tačiau reikia pastebėti ir kitus transporto priemonės ypatumus. Svarbu, kad dviračio rėmas būtų tvirtas, standus. Jei rėmas bus nestandus, jis gali būti nestabilus ir deformuotis. Geru dviračio rėmu laikomas pagamintas iš aliuminio ir kito lydinio mišinio. Taip yra todėl, kad aliuminis pakankamai lengvas. Galite rinktis dviratį ir plieniniu rėmu, tačiau reikia žinoti, kad tuomet jis bus sunkesnis.
Jei nežinojote nuo ko pradėti norint išsirinkti sau tinkamą dviratį, dabar belieka tik apsvarstyti kokio Jums ištikrųjų reikia. Neskubėkite pirkti dviračio pirmoje parduotuvėje, apsilankykite bent keliose, kad įsitikintumėte, kad išsirinkote sau tinkamiausią variantą.